Ana Sayfa Rehberlik Eyüp Psikolojik Danışmanlık Merkezi & Eğitim Koçluğu

Eyüp Psikolojik Danışmanlık Merkezi & Eğitim Koçluğu

295
0

Eyüp ilçesi, İstanbul’un en işlek ve yoğun ilçelerinden birisidir. İçerisinde Eyüp Sultan Camii gibi birçok turistik bölgeye sahip olan Eyüp ilçesi, turizm açısından zengin ilçeler arasındadır. Öğrenci ve genç nüfusu bir hayli yoğun olan ilçede çocuk, ergen ve gençlere yönelik psikolojik destek hizmeti sunan birkaç yer vardır.

Öğrenci danışanlar daha çok dikkat eksikliği, odaklanamama, özgüven eksikliği, sosyal fobi, sınav kaygısı, ergenlik problemleri, bağımlılık vb. konularda bu merkezlere müracaat etmektedirler. Psikolojik danışman, psikolog ve öğrenci koçları önderliğinde talebin uzmanlığına göre bir danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

İlkokul, ortaokul veya lise çağındaki çocuklar için psikolog arayışında iseniz Eyüp Psikolog arayışınıza uygun olarak en doğru adreslerden birisi de Yeni Nesil Danışman’dır. Yeni Nesil Danışman, Eyüp çevresinde öğrenci koçu, psikolog ve psikolojik danışmanı aynı merkezde buluşturan en iyi merkezlerden birisidir. Danışmanlık merkezinde çocuk, öğrenci ve ergenlere yönelik psikolojik destek hizmeti sunulmaktadır. Bilgi ve randevu için arayabilirsiniz: 0 552 798 84 86

Psikolog Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Eyüp psikolog (psikolojik danışmanlık merkezi) olarak seçerken dikkat etmeniz gereken maddeleri aşağıda sıraladık. Bu maddeleri hazırlarken bir öğrenci ve ebeveyn psikolojik danışmanlık merkezi seçerken dikkat etmesi gerekenler ne olabilir diye düşündük ve sizin için sıraladık.

  • Danışmanlık merkezinde çocuk ve ergenler hakkında uzmanlığa sahip psikolojik danışman veya psikoloğun bulunması gerekir. Psikoloğun öğrencilerin halinden anlaması ve anlayışla yaklaşabilmesi önemlidir.
  • Öncelikle bir öğrenci psikolojik danışmanlık merkezi seçerken orada öğrenci koçunun olmasına da dikkat etmelidir. Çünkü öğrencinin bazen okuldaki kazanımlardan kaynaklı yaklaşımlarla ilgili ihtiyacı olabilir ve bu konuda ona en iyi rehberlik edecek kişi öğrenci koçudur.
  • LGS / YKS sistemine veya kariyere ilişkin bir ihtiyaç varsa da mutlaka bir eğitim danışmanı veya öğrenci koçunun rehberlik etmesi gerekir.
  • Danışmanlık merkezinin konumu öğrenci ve ebeveyn için oldukça önemlidir. Özellikle çocuklar okula gittikleri için ve zaman sınırlı olduğu için öğrencilerin uzun yol çekmemeleri ve en hızlı bir şekilde danışmanlık hizmetinden faydalanması gerekmektedir.
  • Danışmanlık merkezinin kalitesi ve önceden yararlanan kişilerin yorumları da tabii ki de önemli kriterler arasındadır. Danışmanlık merkezinin Google Haritalar sayfasındaki yorumlar veya referanslarına göz atarak danışmanlık merkezinin kalitesini belirleyebilirsiniz.

Eyüp Ergen Terapisi

Zamanımızda ergen yaştaki gençler içinde psikolojik destek çok önem kazanmıştır. Çünkü ergen çocuk ve aile arasında ciddi anlamda çatışmalar yaşanmakta ve çok ciddi yanlışlar olabilmektedir. Böyle durumlarda bunun önüne geçmenin yöntemi bu süreci profesyonel bir şekilde yürütmekten geçer. Ergenlik döneminde depresif bozukluklar, duygu durum bozuklukları, kaygı bozuklukları , dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, davranış bozuklukları, madde bağımlılığı, yeme bozuklukları en sık gözlenen psikolojik sorunlar arasında yer almaktadır.

Sınav Kaygısı

Sınav kaygısı, öğrencinin sınav sürecinde sınava hazırlanmasını ve sınav anında sınavı çözmesini olumsuz etkileyen etkenlerdir. Sınav kaygısı özellikle LGS / YKS sınavlarına hazırlanan öğrenci ve ebeveynlerin en büyük problemidir. Sınav kaygısını yenmek veya bunu dengede tutmak çok önemlidir. Bunun çözümü de profesyonel bir şekilde psikolog veya psikolojik danışmandan destek almaktır. Sınav kaygısını yenmek, sınava hazırlık sürecinin olmazsa olmaz adımlarından biridir. Sınav kaygısını yenemez veya dengede tutamazsanız, akademik anlamda başarı sağlıyor olsanız bile sınav anında bu başarıyı kağıda dökemezsiniz. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sınav Kaygısı İçin Diğer Yazılar :

Sınav Kaygısı Ölüm Korkusu / Çocuklarda Sınav Stresi

Daha detaylı bilgi için: https://www.yeninesildanisman.com/psikolog-eyup/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz