Ana Sayfa bilgi Doğru bilgi kaynaklarının başında gelir. Yüce Allah’ın varlığı, birliği, peygamberlerin gönderiliş amaçları...

Doğru bilgi kaynaklarının başında gelir. Yüce Allah’ın varlığı, birliği, peygamberlerin gönderiliş amaçları hakkında bilgiler verir. İnsanların mutlu, huzurlu ve barış içinde yaşamaları konusunda onlara çeşitli öğütlerde bulunur. İyi ve kötü davranışlar hakkında örnekler vererek insanları aydınlatır. Yukarıdaki ifadelerin karşılığı hangi seçenek olmalıdır?

684
0

Doğru bilgi kaynaklarının başında gelir. Yüce Allah’ın varlığı, birliği, peygamberlerin gönderiliş amaçları hakkında bilgiler verir. İnsanların mutlu, huzurlu ve barış içinde yaşamaları konusunda onlara çeşitli öğütlerde bulunur. İyi ve kötü davranışlar hakkında örnekler vererek insanları aydınlatır.

Yukarıdaki ifadelerin karşılığı hangi seçenek olmalıdır?

A) İç güdü                   B) Salim duyu organları

C) Selim akıl        D) Vahiy      

E) Keşif

Cevap: D) Vahiy

Önceki İçerikEmine: “Kelime olarak güven duygusu içinde tasdik etmek, tereddüt ve şüphe etmeden, gönül huzuruyla bağlanmak anlamına gelir. Zıddı ise inkârdır.” dedi. Emine’nin arkadaşlarına tanımını yaptığı kavram aşağıdakilerden hangisidir?
Sonraki İçerikHz. Muhammed’in peygamber olarak gönderilmesinden önce Allah’ın varlığına ve birliğine inanmak. Hz. İbrahim’in tebliğ ettiği tevhit inancını korumak. Yukarıda tanımı yapılan kavram aşağıdakilerden hangisidir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz