Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji Haftası Devir İnternet Dönemi

Devir İnternet Dönemi

444
0

Günümüzde insanlar en temel ihtiyaçlarından tatil ihtiyaçlarına kadar herşeyi internetten halletmektedir.Buna insanoğlunun tembelliği deyin, zaman kazanma deyin ne derseniz deyin bugün insanoğlunun geldiği son nokta bu.

İnsanlar yemek, ayakkabı, evde sağlık hizmeti, yemek firması, catering, kapı kolu, mevlüt pilavı, elektronik kart tamiri, endüstriyel kart tamiri, evde bakım hizmeti, evde bakıcı hizmeti, koltuk yıkama‘da bakır boruya ihtiyaçlarını günümüzde internetten karşılamaktadır.

Buna paralel olarak şirketler,kamu kuruluşları ve bireyler tamamen tüm verilerini internet üzerinde dijital olarak saklamakta ve normal kağıt kaleme not alma dosya tutma devri de biyandan kapanmaktadır.

Bir ev hanımı mevlüt pilavı yazıp Google’a 2 saat içerisinde konuklarına hazır mevlüt pilavını sunma şansını internet ile sağlamaktadır.

Bunun dezavantajlarından birisi olacak bi olağan dijital saldırıda bi altyapıdaki bir sorunun tüm altyapıyı etkilemesi hayatımızı kolaylaştıran bu teknolojinin tamamen çıkmaza girmesine sebep olmaktadır buda teknolojinin dezavantajlarından birisidir.Hatta bu alanda siber güzevlik uzmanlığı,ağ güvenliği uzmanlığı gibi birtakım mesleklerde ortaya çıkmıştır.

Geçtiğimiz son 50 yıla televizyon ve radyo teknolojisi hakim olmasının yanında özellikle 20 yıldır internet teknolojisinin ve internetin gelişmesiyle reklam,tanıtım sektörüde biraz internete dönüşmüş durumdadır.Web tasarım yapan firmaların artması ve her firmanın internette olma isteği ve hatta 1. sayfaya çıkma isteği interneti her geçen gün popüler hale getirmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz